• TUI Hotels & Resorts Türkiye’ye Hoş Geldiniz!
   
  Dünyanın önde gelen turizm kuruluşları arasında yer alan TUI Group, 30 yılı aşkın deneyimi ve sunduğu özel konseptler ile Türkiye’de TUI Hotels & Resorts Türkiye çatısı altında hizmet veriyor.

  TUI Hotels - Hotel (tthotels.com)

  Merkezi Antalya’da bulunan TUI Hotels & Resorts Türkiye; TUI BLUE, TUI Magic Life, Holiday Villages ve AQI Hotels gibi %100 TUI’ye ait uluslararası markalarıyla toplam 16 otel olarak hizmet veriyor.

  TUI Hotels & Resorts Türkiye; sürdürülebilir turizm anlayışı, güvenilirliği ve sektörde ayrışan yüksek hizmet kalitesinin yanı sıra Türk misafirperverliğinin önemli temsilcilerinden biri olarak da öne çıkıyor.

  TUI Hotels & Resorts Türkiye çatısı altında buluşan tüm markalarımız ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, aşağıdaki web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

  www.tuigroup.com

  www.tui-blue.com

  www.tuimagiclife.com

  www.aqihotels.com


 • Bağımsız bir araştırma grubu olan Great Place to Work® tarafından gerçekleştirilen çalışan anketi neticesinde “Harika Bir İş Yeri Sertifikası”’nı almaya hak kazanmış olmanın gururunu yaşıyoruz. İnsan odaklı ve sürdürülebilir politikalar üzerine kurulu kurum kültürümüzü 2010 yılından bu yana Antalya ve Muğla bölgesinde bulunan 16 tesisimizde birden yaşatmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Çalışanlarımızın bunu, yapılan anket sonucunda doğrulamaları hedeflerimize hep birlikte daha da yaklaştığımızın göstergesi olmuştur. Kurum kültürümüzün bütün basamaklarında, misafir memnuniyetinin oluşmasında ve tüm başarılarımızda çalışanlarımızın üstün gayretlerinin olduğunu biliyoruz. Kendilerine, TUI Hotels & Resorts Türkiye’nin bir parçası olduklarını hissettirmek ve onların memnuniyetini sağlamak her zaman için önceliğimiz olmaya devam edecektir. Bu sertifikayla beraber; çalışmalarımızın artarak, hedeflerimizinse yükselerek devam edeceğini de bildirmekten dolayı çok mutluyuz!

   

 • Sosyal Sorumluluk Projelerimizden bazıları; 

  TUI Care Foundations
  TUI tarafından kurulmuş olan ve merkezi Hollanda’da bulunan TUI Care Foundation, dünyanın dört bir yanında gelişmekte olan destinasyonlara katkı sağlamak için ortaklıkları ve projeleri başlatma ve destekleme düşüncesiyle turizmin faydalı bir güç olduğu fikri ve potansiyeli üzerine kuruldu.
  Tatilcileri iyi sebeplerle bir araya getirdiğimiz bu organizasyon ile eğitimi, çocukların ve gençlerin refahını, doğanın ve çevrenin korunmasını ve turizmin bütün dünyadaki destinasyonlarda insanlar ve bölgeler üzerindeki olumlu etkilerini teşvik etmekteyiz.

  TUI Care Foundation ile yerel ve uluslararası kuruluşlarla ortaklıklar kurarak ve tatilcilerin tatil rotalarında, iyi amaçlara katkıda bulunup fark yaratmalarını kolaylaştırarak, anlamlı ve kalıcı etkiler yaratmayı amaçlıyoruz.

   

  Tarladan Tatlar Projesi

  Sosyal sorumluluk alanındaki önemli çalışmalarımızdan biri olan Tarladan Tatlar projesi ile topluluklarla değer paylaşımı ve yerel üreticilerin turizm sektörüne tedarik sağlamasına yardımcı olarak kırsal gelirin artırılmasını hedefliyoruz.
  Yerel üreticilerin; otellere, restoranlara ve müşterilere hitap edecek ürünler üretmelerini sağlamak için gerekli eğitimi ve desteği vereceğimiz proje ile turizm işletmelerini yerel ürünler satın almaları konusunda teşvik ediyoruz.

  TUI Hotels & Resorts Türkiye olarak; yerel firmalardan ürün ve hizmet alarak üreticiyi destekliyoruz. Aynı zamanda tesis içerisindeki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz ürünleri de (kırmızı biber, nane, kurutulmuş sebze ve meyve gibi)  sezon içerisinde mutfaklarımızda kullanarak misafirlerimize sunarak Tarladan Tatlar projemize katkıda bulunuyoruz.


  TUI Clean Up Campaign Etkinliği
  Her otelimizde ayda en az iki kez, otel çalışanlarımız ve gönüllü misafirlerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz TUI Clean Up Campaign etkinliği ile tesis içinde ve dışında mıntıka temizliği yapıyoruz. Bu etkinlikle misafirlerimizin, yerel halkın ve tesis çalışanlarının bilinçlenmesine katkıda bulunuyoruz.

   

  Mini Kulüp Misafirlerimiz ile Farkındalık Aktiviteleri
  Mini Kulüp çalışanlarımız, küçük misafirlerimiz ile birlikte düzenli olarak birçok aktivite gerçekleştiriyorlar. Bitki sulama, fidan dikme, çiçek ekme, el boyama, buğday ekimi, biogarden gezisi ve bitki tanıtımı, atık malzemelerden hazırlanan çevre konulu resim yapma gibi aktivitelerle minik misafirlerimizin doğa ve çevre konularında farkındalık kazanmasına katkıda bulunuyoruz.

   

  Blue Flag

  Her otelimizde Mavi Bayrak Ödülü mevcuttur. Mavi Bayrak Asma Törenleri her sezon misafirlerin de katılımıyla gerçekleştirilmektedir.

  TT Hotels Turkey’de Green Team ekipleri oluşturulmakta ve sezon içerisinde çevre ve sürdürülebilirlik aktiviteleri gerçekleştirmektedirler. Bünyeye yeni katılan otellerimiz; TUI MAGIC LIFE Bodrum, TUI BLUE Grand Azur, TUI MAGIC LIFE Masmavi ve TUI BLUE Seno TT Hotels Turkey konseptine uyumlu olarak aktiviteleri gerçekleştirmektedir.  Ayrıca otellerimizde Sıfır Atık Yönetmeliği’ne önem verilmektedir; yeterli sayıda atık ayrıştırma istasyonları, atıkların ne kadar sürede yok olacağına dair bilgilendirme panosu ve çevre panoları yer almaktadır.


  Çevre ve Sürdürülebilirlik Aktivitelerinden Bazıları

  09.10.2019 tarihinde TUI’nin ilk Plastik Azaltma ile ilgili TUI Plastic Reduction Semineri TUI’nin tüm çalışanları ile birlikte TUI Magic Life Sarıgerme’de gerçekleşti.
  Her otel plastik şişe, bardak, pipet, karıştırıcı v.b. malzemelerin kullanımını minimuma düşürüp değerlendirme çalışmaları yapmaktadır. Otellerimizde plastik şişe ve bardak tüketimini azaltmak adına misafir alanlarına ve personel alanlarına su sebilleri konuldu, atık plastik şişeler değerlendirilerek çiçeklik yapıldı ve yeşil bir çevre köşesi oluşturuldu.
  5 Haziran Dünya Çevre Günü her otelimizde kutlanmakta mıntıka temizliği, ağaç dikimi gibi çevre etkinlikleri gerçekleştirilmekte, dalış okulları olan otellerde dalgıçlarla ve lifeguardlarla birlikte deniz dibi temizliği gerçekleştirilmektedir.
  TUI BLUE Pascha Bay Otelinde Nesli tükenen Caretta caretta’lara dikkat çekmek ve onlara verilecek zararın yok edilmesi için sahilde yumurtlama bölgelerini koruma altına alındı. Yumurtalardan çıkan yavru kaplumbağaları denize ulaştırıldı.

 • Sürdürülebilir projelerle hayata dokunuyoruz!

  TUI çatısı aldında, turizmin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de insanlar ve bölgeler üzerindeki olumlu etkilerini teşvik ederek; eğitim, doğa ve çevrenin korunması ve sürdürülebilirlik çerçevesinde pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyoruz.

   

  Yönetim Sistemlerimizin etkinliğini ve verimliliğini sürekli geliştirmeyi, sorumlu, dürüst, ilkeli bir anlayışla ve profesyonel yönetimle,
  gülümseyen müşteri memnuniyeti sağlamayı,

  Konaklama sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin, itibarını her zaman korumayı ve yükseltmeyi,

  Sektörde ki gelişmeleri izleyerek, bugün ki ve gelecekte ki müşteri beklentilerini karşılayacak hizmeti sunmayı,

  Kaliteden ödün vermeden verimli çalışmayı,

  Yerel tedarikçilerimizle, işbirliği yaparak kazan – kazan anlayışı ile karşılıklı, tesislerimizde uyguladığımız yönetim sistemleri çerçevesinde
  değer yaratmayı,

  Markamızın getirdiği sosyal sorumluluk anlayışı ile başta çalışanlarımız olmak üzere, misafirlerimiz ve yerel halkın bilinçlendirilmesi ve
  sürekliliğini öncelikli rol edinmeyi ve bu yönde kararlar almayı ve uygulamayı,

  Gıda Güvenliği Yönetim Sistemini, ulusal ve uluslararası mevzuatlar ve Gıda Güvenliği Yönetim standardı kapsamında en etkili şekilde
  uygulanmasını sağlamak için; sunduğumuz hizmet ve ürünlerde, uygun altyapıyı oluşturarak, tarladan çatala kadar olan süreçlerin kontrol
  altında tutulmasını sağlamayı,

  Mevcut Uluslararası ve Ulusal Yasal Mevzuata ve Çevre Yönetim Sistemleri standardı gerekliliklerine uymayı, faaliyetleri sonucu ortaya
  çıkabilecek kirliliği en az seviyeye indirmeyi, doğal kaynakların doğru kullanımını sağlamak adına teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve
  uygulamayı; çevreyi korumak adına yaptığımız çalışmaları; çalışanlarımız, misafirlerimiz, tedarikçilerimiz ve toplum ile paylaşmayı; sürekli
  iyileştirmenin sağlanması için hedefler belirlemeyi, biyoçeşitliliğin ve enerjinin verimli kullanılması döngüsünün korunması ilkeleri
  konularında, gerekli araştırma, projelendirme ve uygulamaları yapmayı,

  Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlık ve iş güvenliğini gözeterek her türlü olumsuzluğu en aza indirmek, tüm çalışanlarımıza fırsat eşitliği
  sunulması, dil-din-ırk ve cinsiyet ayrımcılığı yapılmaması için kararlı ve sürekli bir gayret içinde olmayı,
  Çalışanlarımızın memnuniyeti ve katılımına değer vererek, eğitimlerini sona ermeyen bir faaliyet olarak sürdürmeyi,
  Üst Yönetim olarak taahhüt ederiz.

 •  

  Deniz Kaplumbağaları Koruması için Uydudan Takip: TUI Care Vakfı ve DEKAMER, Dünya Deniz Kaplumbağaları Günü'nde uydu takip cihazı ile tedavisi tamamlanmış dört yeşil deniz kaplumbağasını denize bırakıyor. Kaplumbağalardan birisi uydudan izlenecek.

  • “Talay” ismi verilen Kaplumbağa, DEKAMER'in Dalyan'daki Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nden bırakıldı.

  • Etkinlikte aynı zamanda tedavisi tamamlanan Billy, Cemre, AKD adındaki üç tane genç yeşil deniz kaplumbağası da denize bırakıldı.

  Geçtiğimiz haftaki Dünya Deniz Kaplumbağaları Günü'nünde kaplumbağaların korunması konusunda farkındalık yaratmak için TUI Care Vakfı ve DEKAMER, rehabilite edilmiş bir yeşil deniz kaplumbağasına (Chelonia mydas) uydu takip cihazı ile izlemek için bir etkinlik düzenledi. Etkinlik, deniz kaplumbağalarını Türkiye'nin batı Akdeniz kıyısındaki yuvalama kumsallarında ve aynı zamanda denizde korumayı amaçlayan DEKAMER ve TUI Care Vakfı'nın ortaklaşa yürüttüğü "Kaplumbağalar ve Turizm Birlikte Olabilir" projesi kapsamında gerçekleşti. Bu ortak proje, TUI Care Vakfı’nın Kaplumbağa Yardım Programı’nın bir parçası. Çalışma ile hakkında çok az bilgi olan genç yeşil deniz kaplumbağasının göç yollarının araştırılması ve denizdeki yaşam alanlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayacak önemli bilgiler elde edilmesi bekleniyor.

  Deniz kaplumbağaları anahtar türler arasındadır, yani deniz ekosistemi için hayati önem taşır. Bununla birlikte, yedi deniz kaplumbağası türünden altısı hala tehlikede olarak listeleniyor ve onları korumak için denizde nerede yaşadıklarını ve hangi göç yollarını kullandıklarını bilmek hayati önem taşıyor.

  TUI Care Vakfı ve Türkiye'de kurulan ilk kaplumbağa kurtarma merkezi DEKAMER, yaralı deniz kaplumbağalarını korumak, rehabilite etmek ve takip etmek için birlikte çalışıyor. Kurtarma merkezindeki kaplumbağaların çoğu denizdeki balıkçılık faaliyetleri veya sürat teknesi trafiği nedeniyle yaralanıyor.

  “Talay” adı Türkçe'de “Okyanus” ve “Deniz Tanrısı” anlamına geliyor. Genç kaplumbağaların cinsiyetini erginleşene kadar dışarıdan belirlemek zor olduğu için isim seçiminde cinsiyet gözetilmemiştir. 15-20 yaşlarında olan “Talay”, olta ve denizel atık yutması nedeniyle DEKAMER’e ulaştırıldı. Kurtarma merkezinde yaklaşık dokuz ay tedavi gören “Talay”, şimdi Akdeniz sularına geri dönmeye hazır.

  İki kuruluş arasındaki ortaklıkla ikinci kez bir deniz kaplumbağasına uydu izleme cihazı takıldı. DEKAMER tarafından rehabilite edilmiş “Tuba” ismi verilen yetişkin bir iribaş deniz kaplumbağası (Caretta caretta)’na 2019 yılında uydu takip cihazı takılarak denize bırakılmıştı. “Tuba” o zamandan beri Akdeniz üzerinden Adriyatik Denizi ve İyon Denizi'ne on bin kilometreden fazla yol kat etti ve yolculuğunu yaklaşık dört buçuk milyon kişi izledi.

  Ortak çalışma ile nesli tükenmekte olan türlerin korunmasının önemi konusunda farkındalık yaratmak için turistlere ve yerel halka eğitimler verilirken Türkiye'deki kaplumbağaların korunmasına nasıl yardımcı olunabileceği de anlatılıyor. DEKAMER, Türkiye'de bulunan yaralı veya hasta deniz kaplumbağalarının kendilerine veya yerel koruma kuruluşlarına bildirilmesini, yumurtalara veya yavrulara dokunulmaması uyarısını yapıyor. Ayrıca deniz kaplumbağalarının plastik poşetleri denizanası gibi doğal besinlerle karıştırıp yiyebilecekleri için plajda plastik, özellikle plastik poşet kullanımından kaçınılması gerektiğini vurguluyor.

  Sahil işletmeleri, yuvalama döneminde kaplumbağa yuvalama bölgelerini şezlonglardan ve diğer engellerden uzak tutarak koruma çabalarını destekleyebilir. Geceleri beyaz ışık kullanımından kaçınmak ve yuvalama kumsallarında kırmızı ışık kullanmak da yapılabilecek bir diğer basit çözüm yöntemi.

  Doğru bakım ve özenle yuvalama kumsallarında basit kurallara uyularak sağlıklı ekosistemlerin korunması sağlanabilir, kaplumbağalar ve turistler yan yana mutlu bir şekilde denizin ve kumsalın tadını çıkarabilir.

  Canlı etkinlik hakkında daha fazla bilgi: https://facebook.com/dekamerturkey

  Bu anlamlı projeye TUI Hotels Türkiye bünyesinde işletilmekte olan Sarıgerme-Muğla’da bulunan TUI BLUE Tropical oteli ve değerli yöneticileri de destek vermiştir. Konfor ve huzuru aile boyu eğlence ile buluşturan TUI BLUE Tropical, 2005 yılından beri misafirlerine unutulmaz yaz tatilleri sunuyor. 2015 yılında yenilenen tesis, 198.000 m² alan üzerinde yer alıyor. 500 odası bulunan tesis, 1500 misafir kapasitesine sahip. Tesis 4 yıldızlı otel kategorisinde hizmet veriyor.

  Peki, TUI Hotels Türkiye “sürdürülebilirlik” için neler yapmaktadır?

  TUI Grubu’nun en önem verdiği başlıklardan bir tanesi “Sürdürebilirlik ve Çevre Koruma”. TUI Grubu’na göre sürdürülebilir otel, karbon salınımını düzenleyen, temiz su ve temiz enerji sağlayan ve bölgedeki istihdama katkı sağlayan oteldir.

   

  TUI Hotels Türkiye’nin sürdürülebilirlik alanındaki uygulamaları: Taze su kullanımının müşteri başına her geceleme için yüzde 10 düşürülmesi, karbon salınımını yüzde 20 azaltmak, gıdaların yüzde 50’sinin yerel olarak sağlanması tek kullanımlık plastiklerin maksimum düzeyde azaltılması, personelin yüzde 70’inin aynı lokasyonda yaşayan insanlardan oluşması, çocuk kulüplerindeki etkinliklerin yüzde 40’ının çevre ve sürdürülebilirlikle ilgili olması, misafir başına atık oranını minimize etmek, otellerimizin minimum yüzde 90’ının Global Sürdürülebilir Turizm Konseyi’nden sertifika alması, personel eğitimi ve yeni yapılan otellerin yüzde 100 sürdürülebilir olmasından oluşuyor. Örneğin; birkaç otelinde kendi balını, kendi elmasını ve kendi zeytinyağını üretiyor. Çevresel bir sürdürülebilirlikle, bulundukları coğrafyadaki yerel tarım üreticileri ile etkileşim içinde bulunmak en büyük hedeflerinden biri. Bu ürünlerden şu ana kadar kazandığı tüm kazancı, tekrardan sürdürülebilirlik uygulamaları için harcamaktadır.