• Pegasos World’ün eğlenceli dünyasında yaz coşkusuna ortak olun!

  Antalya’nın eşsiz doğası ile ünlü beldesi Manavgat’ın Side beldesinde misafirlerini ağırlayan Pegasos World, TT Hotels Türkiye ailesinin en beğenilen üyelerinden biri. Titreyengöl’de yer alan Pegasos World, 9.600 metrekarelik açık havuz ve 7.500 metrekarelik 13 su kaydırağıyla Antalya’nın en geniş su yüzeyine sahip tesislerinden biri.

  Geniş yeşil alanları ve uzun sahili ile öne çıkan Pegasos World, 169.000 metrekarelik alanda, 4 yıldız otel konsepti ile misafirlerini ağırlıyor. 2002 yılında hizmet vermeye başlayan tesis 2018 sezonunda family large süit odalar yenilendi. Her Şey Dahil konsepti ile Pegasos World, gün boyu zengin öğünleri ve birbirinden özgün barları ile misafirlerine bir lezzet şöleni sunuyor. 

  Birbirinden konforlu odaları, her yaştan misafirini mutlu eden zengin aktivite seçenekleri ve SPA olanakları sunan Pegasos World’de iş toplantılarınıza konfor katan toplantı salonu da hizmet veriyor. 

  Tireyengöl mevkiinde misafirlerini ağırlayan Pegasos World, Manavgat merkeze 5 km, Side merkeze 6 km, Antalya Havalimanı’na 70 km mesafede yer alıyor. Tesisin yakınından ortalama 15 dakikada bir geçen toplu taşıma araçları ve taksilerle tesise kolayca ulaşım sağlanabiliyor. 

 • TUI Travel Hotels Türkiye, dünyanın önde gelen turizm kuruluşlarından biri olan TUI’nin otelcilik alanında Türkiye’de faaliyet gösteren bir yan kuruluşudur. 

  Merkez ofisi Antalya’da bulunan bulunan TUI Hotels & Resorts Türkiye, TUI BLUE, TUI MAGIC LIFE  ve Robinson Club gibi %100 TUI’ye ait uluslararası markalarla beraber, TTH ve TT Hotels Türkiye adı altında toplam 21 otel ile faaliyetlerini yürütmektedir. 

  Otuz yılı aşkın turizm deneyimi ve zenginleştirilmiş konseptler ile herkese özel tatil anlayışını benimseyen TUI Hotels & Resorts Türkiye, sürdürülebilir turizm anlayışı, güvenilirliği ve rakiplerinden ayrışan servis ve kalite anlayışı ile Türk misafirperverliğinin önemli bir temsilcisidir. 

  Markalarımız ile igili daha ayrıntılı bilgiyi aşağıda web site adreslerinden alabilirsiniz.

   www.tuigroup.com

  www.tui-blue.com

  www.tuimagiclife.com

  www.robinson.com

 • Tesise Giriş Esnasında Alınan Önlemler;

  · Tesise giren herkesin ateşi ölçülecek ve bu doğrultuda yüksek ateşi olan kişilerin tesise girmesine izin verilmeyecektir.

  · Tesiste tüm personel maske takacaktır.

  · Tesiste güvenli sosyal mesafe kuralına uyulacaktır. Sosyal mesafenin korunması adına gerekli yönlendirmeler, bariyerler ve personel bulunacak böylece mümkün olduğunca az temasla hızlı ve rahat bir check-in gerçekleştirilecektir.

  · Misafirlerin ihtiyaç duyması halinde bellboylar, bagajların odalara götürülmesine yardımcı olmak için hazır olacaktır.

  · Oda anahtarları halihazırda dezenfekte edilmiş olacaktır.

  · Misafirler, resepsiyon aracılığıyla, mobil uygulama üzerinden (mevcut olan tesislerde) ve ayrıca odalardaki bilgi kanalları üzerinden program hakkında bilgiye kolaylıkla ulaşabilirler.

  · Misafirler tesisin mobil uygulaması, WhatsApp veya çağrı merkezleri aracılığıyla personel ile iletişime geçebilir.

  · Lobide ve resepsiyonda yer alan koltuk sayısı azaltılarak kişiler arasında yakın temas ortadan kaldırılmış olacaktır.

  · Misafirlerin kulüp veya golf arabaları aracılığıyla odalarına veya tesis içindeki diğer alanlara gitmek istemesi durumunda, araçlardaki oturma alanı sınırlı olabilir. Misafirler, bu durumda yalnız veya sadece ailesi/grubu ile bir arada ulaşım sağlayabilir. Aynı yönetmelikler asansörler için de geçerli olacaktır.

   

  Odalar İçin Alınan Sağlık Önlemleri;

  · Misafirlere daha hijyenik bir ortam sunabilmek adına odalarda bulunan minder, yatak örtüleri vb. eşyalar odalardan kaldırılmıştır.

  · Tüm temizlik personeli eldiven, maske ve önlük giyecektir. Oda temizliği ve dezenfeksiyon konusunda; özellikle ellerin sık temas ettiği musluk başlıkları, elektrik anahtarları, kapı kulpları, sifon düğmesi, uzaktan kumanda, telefon vb. alanların dezenfekte edilmelerine hassasiyet gösterilmektedir.

  · Odalar temizlik sırasında iyi havalandırılacak ve misafir girmeden önce en az 2 saat boyunca boş bırakılmış olacaktır.

  · Odalardaki havlu ve nevresimler yüksek sıcaklıkta yıkanmış, temiz, dezenfekte ve hijyenik olarak odalara aktarılacaktır. Mobilyalar ise yüksek buhar ile ekstra temizleneceklerdir.

  · Odasında her gün temizlik yapılmasını istemeyen misafirlerin tesise bilgi vermesi durumunda, temizlik planını misafirin isteğine uygun olarak düzenlenebilir.

   

  Genel Alanlar İçin Alınan Önlemler;

  · Tesis genelinde insan temasının yoğun olduğu genel alanlarda yer alan asansör düğmeleri, korkuluklar, tuvaletler, musluk başlıkları, ışık anahtarları, mobilyalar vb. yerler düzenli olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

  · Tesis genelinde misafirler ve personel kullanımı için el dezenfektanları olacaktır.

  · Klima sistemleri düzenli olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

   

  Restoranlar ve Barlar İçin Alınan Önlemler;

  · Tesisler ISO 22000 Kalite Sistem Standartlarına uygun olarak işletilmektedir.

  · Tesis odalarının tam kapasitede dolu olmayacak olması, restoran ve barlarda güvenli bir fiziksel temas mesafesi oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

  · A la Carte Restoranlarda rezervasyon sistemi olacaktır. Böylece kapasite üstü kullanım mümkün olmayacak,

  · masalar ve sandalyeler arası mesafe konularak misafirler arası sosyal mesafe korunacaktır.

  · Self-servis büfeleri hizmet vermeyecektir. Büfelerde el temasından kaçınmak adına personeller misafirlere servis edecek olup ayrıca gıda alerjisi vb. konularda da misafirlere gerekli rehberliği sağlayabileceklerdir.

  · Tuz, karabiber, şeker gibi çeşniler tek kullanımlık paketler ile servis edilecektir.

  · Masalar her kullanımdan sonra temizlenip ve dezenfekte edilecektir (kumaş masa örtüleri ve peçeteler kullanılmayacaktır). Tüm tabaklar, bardaklar ve çatal-bıçaklar yüksek sıcaklıklarda bulaşık makinesinde yıkanmış ve temiz çatal-bıçaklar paketlere yerleştirilmiş olacaktır. Açık alanlarda tek kullanımlık tabak ve çatal-bıçak takımı kullanılacaktır.

  · Restoranlar ve mobilyalar düzenli olarak dezenfekte edilecek ve her daim temiz tutulacaktır.

  · Gıda hijyeni konusunda tedarikçiler de tesisin belirlemiş olduğu yüksek standartlara uymaları için kontrol edilmektedir.

  · Tesiste hem gıda hem de su örnekleri düzenli olarak alınıp mikrobiyolojik olarak test edilmektedir.

   

  Plaj ve Havuzlar İçin Alınan Önlemler;

  · Şezlonglar sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenerek, düzenli olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

  · Havuzlar ve havuz suları her daim temiz tutulmaktadır. Havuz suyu içerisindeki kimyasal seviyeleri ise, yetkililer tarafından belirlenen düzeyde tutulmaktadır.

   

  Eğlence Alanlarında Alınan Önlemler;

  · Eğlence alanlarındaki tüm ekipmanlar ve mekanlar dezenfekte edilmiş olacaktır.

  · Güvenli sosyal mesafeye dikkat edilerek daha çok bire bir oyunlar ve aktiviteler yer

  · düzenlenerek, birçok aktivite açık alanda gerçekleştirilecektir.

   

  SPA ve Kuaför Uygulamaları;

  · Tesis içinde bu alanlara giriş sınırlı tutulacaktır. Sosyal mesafenin korunması kapsamında SPA, Kuaför vb. hizmetler rezervasyon sistemi üzerinden yürütülecektir.

  · İlgili alanlar ve ekipmanlar düzenli olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

   

  Çalışanlar İçin Alınan Sağlık Önlemleri;

  · Tesis içindeki mağazalar ve SPA’lar da dahil olmak üzere tüm personeller için gerekli eğitimler düzenlenmiştir.

  · Personel düzenli olarak ellerini yıkamalı, sosyal mesafe kurallarına uymalı, maske takmalı ve gerekli durumlarda koruyucu kıyafet giymelidir.

  · Personel artan tüm standartlar hakkında tamamen bilgi sahibidir.

  · Misafir tarafından kullanılmayan alanlar dahil tüm alanlar düzenli olarak temizlenir ve dezenfekte edilir.

  · Personeller Covid-19 hastalığı hakkında artan bir farkındalığa sahiptir ve eğer kendilerini iyi hissetmezlerse, doktor veya hemşire görünmeleri gerektiğini bilmektedirler.